Üyelik Girişi
MENÜ

SON DAKİKA

Site Haritası

HAKKIMIZDA

 

 

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİYM

Hamd Rahman ve Rahim Din Gününün sahibi Allah’a mahsustur.Salat ve Selam Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem)’e Onun aline ashabının üzerine olsun.

Ve selam hakkı hak bilip ona tabi olan ve batılı batıl bilip ondan da kaçınan değerli kardeşlerimizin üzerine olsun.

NİÇİN MERHAMET DERNEĞİ KURULDU

Kardeşlerimizin, aile bireylerimizin ve özellikle de çocuklarımızın eğitilmesi, yetiştirilmesi ve ihtiyaç sahiplerinin azda olsa ihtiyaçlarının  giderilmesi için çaba gösteren birçok oluşumun ve kardeş kuruluşların yanında ağır ve sorumluluk isteyen bu yüke bir destek vermek amacıyla derneğimiz kurulmuştur.

Bu amaçlar doğrultusunda sizin bizlere maddi ve manevi desteklerinizi esirgemeyeceğinizi biliyoruz. Çünkü bizler elindeki tek bir hurmayı bölen bir Peygamberin ümmetiyiz. Merhamet sahibi olmayana da Rabbimizin merhamet etmeyeceğinin bilinci içerisindeyiz.

Rabbimizin bize bu çalışmaları yapmakta güç, kuvvet ve muvaffakiyet vermesini niyaz ediyoruz ve girişmiş olduğumuz bu faaliyetlerimizde Rabbimizin bize öğrettiği bir dua ayeti ile hatırlatmada bulunmak istiyoruz.

Ey Rabb’ımız! Unutursak veya hataya düşersek bizi hesaba çekme. Ey Rabb’imız! Bizden öncekilere yüklediğin gibi, bize de ağır bir yük yükleme. Ey Rabb’ımız! Bizim gücümüzün yetmediği işlerden bizi sorumlu tutma. Bizi affet, bizi bağışla, bize acı. Çünkü sen bizim mevlamızsın. Kâfir kavimlere karşı bize yardım et.

(Bakara: 286) AMİN.

 Namaz Vakitleri

Tarih ve Saat
Hava Durumu
Anlık
Yarın
18° 17° 8°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.93343.9492
Euro4.83024.8495
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam42
Toplam Ziyaret84332