Üyelik Girişi
MENÜ
Site Haritası

Çarşamba Akaid ve Hadis Usulu Dersleri

 

 

Çarşamba günleri 20.15 de başlayan Akaid ve Hadis Usulu Dersleri  Baki ÖCAL Hocamızın anlatımı ile ve yoğun bir ilgi ile devam ediyor.

Baki Hocamız 45 dakikalık 1. derste Kitabı Tevhid'i anlatıyor.

45 dakikalık 2. derste ise  Hadis alimi Prof. Dr. Muhammed Accac El-Hatib Hocamızın Hadis Usulu kitabı takip edilmektedir. 

Tüm kardeşlerimize derslere düzenli katılmaya özen göstermelerini, can kulağıyla dinlemelerini ve not almalarını öneriyoruz. 

Konu akidemizin, imanımızın sağlam bir temele sahip olması, hakk olan öğretilere uymamız ve şirkten uzak durmamız için son derece önem arzediyor.

Rabbimiz Yüce  Kitabında;

“Allah kendisine şirk koşulmasını asla bağışlamaz. Ondan başka günahları istediği kimse için bağışlar. Kim Allah’a ortak koşarsa büsbütün sapıtmıştır. (Nisa, 4/116)

Andolsun ki "Allah, kesinlikle Meryem oğlu Mesih'tir" diyenler kafir olmuşlardır. Halbuki Mesih "Ey İsrailoğulları! Rabbim ve Rabbiniz olan Allah'a kulluk ediniz. Biliniz ki kim Allah'a ortak koşarsa muhakkak Allah ona cenneti haram kılar; artık onun yeri ateştir ve zalimler için yardımcılar yoktur" demişti. (Maide, 5/72)

Hocamıza derslerinde bize verdiği katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz.


Yorumlar - Yorum Yaz