Üyelik Girişi
MENÜ
Site Haritası

Aile İçi Eğitim - İbrahim ÜNAL

 

Çocuklarımızı ve ehlimizi doğru verilerle donatmamız,  ancak onlarla doğru iletişimin kurulması ile mümkündür. Bu konuyla ilgili olarak;

Aile İçi Eğitim başlığı altında Araştırmacı Yazar Sayın İbrahim Ünal Hocamız 09-03-2008 PAZAR günü saat 16.00 da bir konferans verdi. Sayın İbrahim Ünal Hocamıza ve katılımcılara teşekkür ediyoruz. 

Bu etkinliklerin ve diğer hayırlı organizasyonların bir hardal tanesi bile olsa, cehennem ateşine karşı perde olacağını ümit ediyoruz. Ve her hayırlı amelin Allah'a güzel bir borç verme statüsünde değerlendirileceğinin ve kat kat fazlasıyla döneceğinin inanç ve beklentisi içerisindeyiz.

Kendimizi ve ailemizi doğru verilerle donatmamız,  ancak; Doğru Sözün aslı olan, Allahın Kitabı ve Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem) in sünnetine tabi olmakla ve hayatımızı bu doğrultuda inşa etmeye çalışmakla mümkündür.

Kuranı Kerimin AL-İ İMRAN 104. ayetinde

Sizden öyle bir cemaat bulunmalıdır ki (onlar herkesi) hayra çağırsınlar iyiliği emretsinler kötülükten vazgeçirmeye çalışsınlar. İşte onlar kurtuluşa erenlerin ta kendileridir.  Buyurulmaktadır.

Günahın her çeşidinin açıktan işlendiği zamanımızda her aile çocuklarını İslâmın temel öğretilerini esas alacak şekilde yetiştirmeli ve yakıtı insanlar ve taşlar olan cehennem ateşinden kendilerini ve ehlini koruyacak adımları atmalıdır. Bunun için bütün imkanları seferber ederek, yavrularımızın İslâmî bir ortam içinde yetişmelerini sağlamaya çalışılmalıdır.

Rabbimizden  bu çalışmalarda hayra yöneltmesini, hayırla yaşatmasını, hayırla kuşatmasını, hayır amellerini yapabilecek güç ve kuvvet vermesini niyaz ediyoruz.

Bizi cennete götürecek amellerimizin artması için dua eden ve hatalarımızda bizleri uyarmayı bir görev bilen ve hatalarımızdan dolayı bize af dileyen kardeşlerimize de Rabbimizden mağfiret diliyoruz.